Jarosław Gowin o ustawie hazardowej

W dzisiejszej Rzeczpospolitej ukazał się zapis wywiadu w formule Q&A z Jarosławem Gowinem. Internauci pytali również o kwestie hazardu.

Radosław Rudson: Kiedy Pańska ustawa hazardowa wejdzie w życie? Czy rozmawiał Pan w tej kwestii z Jarosławem Kaczyńskim i ministrem Szałamachą?

Szukamy dobrego kompromisu między projektem Ministerstwa Finansów a projektem Polski Razem. W sprawie najważniejszej – zakładów bukmacherskich – jestem optymistą.

Comeon bonus bez depozytu 25: Co dalej z ustawą hazardową? Można liczyć w Sejmie na jakiś przełom?

Nie wiem, czy jutro (Co to za przełomowa data? 🙂 ), ale są duże szanse, że w przypadku zakładów bukmacherskich i gry w pokera wprowadzimy rozwiązania zbliżone do duńskich. To chyba „dobra zmiana”, prawda? Projekt Ministerstwa Finansów czeka na notyfikację KE. Gdy ją otrzymamy, rozpoczną się prace parlamentarne. Sądzę, że w pierwszym kwartale przyszłego roku ustawa wejdzie w życie.

Marek Kazmierczak: Jakie jest Pana stanowisko w kwestii ustawy hazardowej? Dlaczego PiS odrzucił Pański projekt?

Stanowisko PiS wyrażone jest w projekcie przygotowanym przez Ministerstwo Finansów. Zostało ono pod moim wpływem zmodyfikowane przez dopuszczenie reklamy zakładów bukmacherskich. Dalsze zmiany będą możliwe na etapie prac parlamentarnych.

Jan Kowalski: Zapisy ustawy hazardowej uderzają w polski sport, tracą na tym nie tylko polskie kluby, ale także zwykli gracze. Jest zbyt wysoki podatek w zakładach naziemnych. Ustawa ma niby chronić obywateli, ale to trochę kpina, bo jak się likwiduje jednorękich bandytów, a tworzy nowe pod monopolem państwa (TotalizatorSportowy), to trochę to śmieszne i w ogóle nie ma sensu, bo niby hazard zły, a jak się płaci podatki, to dobry?

Proponuję rozwiązania zbliżone do duńskich. Czy przekonam kolegów z PiS – pokaże przyszłość.

Cały artykuł dostępny w serwisie Rzeczpospolitej.

Źródło zdjęcia: Kancelaria Premiera RP