Odpowiedź KPRM na skargę Izby z dnia 31.12.2009

Do Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych wpłynęło dzisiaj pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Departament Skarg i Wniosków, które jest odpowiedzią na skargę Izby z dnia 31.12.2009 w sprawie obowiązku notyfikacji Komisji Europejskiej o zamiarze wprowadzenia norm i przepisów technicznych regulujących porządek prawny dla podmiotów z branży rozrywkowej ustawą o grach hazardowych.

Zdaniem Radcy Generalnego Michała Kalinowskiego, ustawa ta ‚nie podlegała procedurze notyfikacji ponieważ nie zawiera przepisów technicznych.”

Treść pisma (PDF)

Jednocześnie wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z niezależną opinią prawną prof. dr hab. Piotra Kruszyńskiego na temat obowiązku notyfikacji. (link)