• By IGPiOUR / 2 października 2019

  Eugeniusz Wiecha
  1947 – 2019

  Eugeniusz Wiecha 12

  Z ogromną przykrością informujemy, że w dniu 28 września 2019 umarł Eugeniusz Wiecha.
  Powiedzieć o Nim, że był postacią ważną i barwną – to nie powiedzieć nic. Dusza towarzystwa, kopalnia pomysłów, do bólu konsekwentny w swoim działaniu. Znał wszystkich i wszyscy Go znali. Współtworzył Izbę Gospodarczą Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych. Mało kto pamięta, co to były urządzenia rozrywkowe – flippery, bilardy, karuzele, łapy szczęścia, dmuchańce i krzywe lustra. Nad tym wszystkim czuwał Eugeniusz. Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych i jego Księga Polskich Rekordów i Osobliwości, Rabkoland, Muzeum Flipperów, Interplay. Do tego działacz społeczny, dumny Ślązak, ważna persona Katowic – w berecie i pod muchą. Panował niepodzielnie w Zaułku Kontrolerów i w Rabce.
  O zdrowie miał zadbać „później” – nie zdążył…

  Był niezastąpionym towarzyszem, gawędziarzem, kompanem.
  Kawaler Orderu Uśmiechu – takim chcemy go zapamiętać – uśmiechniętego, kipiącego energią, szukającego pomysłów, nieustannie w ruchu.
  Takiego Gienia będzie nam bardzo brakowało.
  Małżonce, córce i synowi oraz całej rodzinie składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.
  Stanisław Matuszewski
  w imieniu Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych.

 • By IGPiOUR / 26 czerwca 2019

 • By IGPiOUR / 24 czerwca 2019

  Waldemar Leszczyński
  1948-2019

  Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 24 czerwca 2019 roku umarł jeden z założycieli Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych, której działania czynnie wspierał do ostatnich chwil życia.
  Człowiek wielu talentów, nieustająco aktywny. Planował na wiele lat naprzód, nie przyjmując do wiadomości nieuchronnych postępów choroby, która przerwała Jego życie pozostawiając nas w smutku i żalu.
  Wraz ze śmiercią Waldemara zamknął się kolejny rozdział historii gier w Polsce, bez wątpienia najbardziej barwny i budujący.

  Stanisław Matuszewski
  W imieniu Zarządu i członków oraz pracowników Izby.

  O terminie pogrzebu będziemy informować.

 • By IGPiOUR / 10 października 2017

  Z żalem i smutkiem informujemy, iż ceremonia pogrzebowa zmarłego ŚP. Dominika Michael rozpocznie się o godz. 11.00 w dniu 11.10.17 w Kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego na Cmentarzu w Marysinie Wawerskim.

 • By Izba Gospodarcza / 4 maja 2017

  Trybunał stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej z dnia 18 lutego 2015 r.

 • By IGPiOUR / 12 grudnia 2016

  Zasłaniając się wyimaginowanymi danymi o problemie hazardu w Polsce, rząd chce pozbawić Polskę miliardów złotych, monopolizując rynek i oddając wpływy w ręce kontrowersyjnej amerykańskiej spółki IGT (dawniej G-tech).

1 2 3 62